Návody a manuály

Jestli jste nikdy v nosítku nenosili nebo potřebujete jen osvěžit paměť po nosící pauze, připravila jsem pro vás pár návodů, které by vám mohly přijít vhod.

 

Jak dostat dítě na záda

Možná jste si lámali hlavu, jak se vlastně to dítko do nosítka dostane. Podívejte se na postupy, které vyhovují nám. Je možné, že v průběhu nošení přijdete na své vlastní, nebo jiný který jste u někoho viděli.

Ke stažení ZDE.


Jak dostat dítě do nosítka

Postup, jak z unaveného chodce udělat rychle a pohodlně spokojeného nošence. :o)

Ke stažení ZDE.


Jak vyndat kapuci z nosítka

Jedinečný - a patentovaný - způsob, jak lze bez asistence další osoby vyndat z nosítka kapuci a pomocí ní připevnit dítěti hlavičku, v případě že usne.

Ke stažení ZDE.


Péče o nosítko

  • Při mírném znečištění omyjte místo vlhkou houbičkou s mýdlem.
  • Při větším znečištění můžete nosítko vyprat. Perte maximálně na 40°C v pračce na mírný program. Nosítko před praním dejte např. do povlaku na polštář nebo zároveň s nosítkem dejte do pračky deku, ubrusy, povlečení - tímto krokem ochráníte plastové spony před poškozením v bubnu pračky.
  • Žádná z látek nepouští barvu, všechny látky před stříháním a šitím peru několikrát na 60°C. Vyjímku mohou tvořit batiky, hlavně ručně barvené. Mají o hodně větší větší podíl barev, které se i několikerým praním nemusí vymýt. Mohu ale zaručit, že látky nepustí do sebe na nosítku, mohou ale slabě obarvit přidané věci do pračky.
  • Sušte rozložené na rovném podkladu