O nás

Značka Blue Bear představuje jednu osobu - mě. :o) Jednu osobu starající se o kompletní servis pro vás - šití, design výrobků, barevné kombinace, administrativu. U zrodu značky vlastně stály i moje děti, které tak trošku mohou za to, že jsem vlastně nosítka na nošení dětí začala šít. A pak se přidaly tašky... Jistě ze svého okolí znáte příběhy podobné tomu mému...

..jak to vlastně bylo?

Těsně potom co se mi narodilo moje první dítko, jsem přemýšlela, jak to zařídit, abych ho měla pořád u sebe a přitom neomezovala jak sebe, tak miminko. V tu dobu byl jediným řešením šátek, protože vyhovoval nárokům na nošení tak malého prcka.

Jak ale dcerka rostla, zjišťovala jsem, že šátek není vždy ideální. Bylo to asi v době, kdy jí byl rok. Byla v období chvíli nosit, chvíli prozkoumávat kamínky na zemi, pak zase nosi, protože bolí nožičky, pak za chvíli chtěla ťapat sama.. Do té doby jsme s mužem vždy nosili v šátku, ale najednou se naše potřeby změnily. Zlobilo mě časté převazování šátku, starost abych si ho neponičila v horším terénu. Výhodou nošení v nosítku bylo kromě rychlé manipulace také to, že váha dítěte při nošení v šátku víc zatíží ramena, ale při nošení v nosítku se váha víc rozloží na ramena a bedra (kvůli bedernímu pásu) - a dcerka rostla a těžkla. :o) Na trhu v té době nebyl tak velký výběr nosítek jako je dnes a vzhledem k tomu, že jsem šicí obor vystudovala, vzala jsem koncept nosítka a snažila se vymyslet všechny možné "vychytávky", které bych ráda na nosítku měla a používala a které mi naopak chyběly. Začala jsem šít své nosítko pod značkou Blue Bear...

Šátek jsme samozřejmě nezavrhli, na malé miminko je úžasné. Ale větší a hlavně těžší děti jsou pro nás spojené s nošením v nosítku. Když potřebuji jen narychlo něco zařídit a styl šups do auta, šups z auta, vyzvednout dcerku ze školky, mladší syn chce prozkoumávat, dítka unavená, pospícháme.. Dosaďte sami konkrétní situace, však s dětmi je jich víc než dost. :o)
Nebo zase naopak delší výlety nebo celodenní akce - Zoo, návštěva zámku nebo hradu spojená s obědem. Kam dáte dítě po obědě spát? Nevydrží v kočárku tak dlouho? Do lesa s kočárkem? Na hory? Chvíli vydrží jít samo a pak je unavené? Je moc horko, moc do kopce, potřebujete ho udržet v klidu během hradního výkladu? :o) Vyřešili jsme díky nosítku problémovější situace, kdy by to bez nosítka sice šlo, ale pravděpodobně ne tak hladce. Pro nás i pro děti.

...nyní současnost. :o) Děti už mám dvě, ale jsou ještě malé a tak je třeba celodenní péči o ně zkombinovat také s večerním šitím a prací kolem "medvědů". Proto na vaše emaily odpovím hlavně večer a v noci. :o) Ale nebojte se zavolat i během dne.

K nosítkům se přidaly i tašky - velké, malé, kabelky i tašky přes rameno. Tašky jsou potřeba stále, pro pány, pro dámy, pro děti. Na nošení potřebných i nepotřebných :o) věcí. Tašky které jsou momentálně skladem si můžete prohlédnout zde.

Celkově si můžete o mé práci vytvořit názor v galerii nebo v referencích, které sepsali noví majitelé mých výrobků.

Jsem moc ráda, že mohu své děti nosit, že může nosit můj muž, že si to naše děti užívají. Vždyť rostou tak rychle.. A nosítko nám osobně v běžném životě pomáhá a proto jsem ráda, když mé nosítko Blue Bear pomůže i vám. Proto to dělám, proto šiji - pomoci vám v běžných, denních, rutinních situacích. Pomoci vám zjednodušit život s vašimi dětmi.

Přeji vám příjemné brouzdání po medvědích stránkách a kdyby vám bylo cokoli nejasného, neváhejte se mne zeptat. :o)

Jitka