Popis nosítka

Zde najdete podrobnější popis nosítka, ne však detailní. Z důvodu kopírování nosítek uvádím informace nutné pro vaše rozhodování, ne však detailní a rozměrové informace. Bude-li vám však cokoli nejasné, neváhejte mne kontaktovat.

Snažím se podporovat české dodavatele a tak skoro všechen materiál použitý na mé výrobky pochází z ČR. Část materiálu pochází z USA a to jsou barevné látky. Jedná se o speciální látky určené pro šití patchworku, jsou hustě tkané, tudíž pevnější a také dobře drží barvy. Veškeré výrobky prezentované zde na stránkách jsou pouze ruční práce, žádná sériová výroba.


Velikosti

Blue Bear BABY - od 4 měsíců do 2 let
Blue Bear BATOLE - od 18ti měsíců do 4 let

Nosítko Blue Bear šiji ve dvou velikostech. Menší velikost je baby a větší velikost batole. Napevno je sice udaný věk, kdy je vhodná menší velikost a kdy je vhodná větší velikost. Ale je to jako u všeho, co se týče dětí - každé dítě je jiné, vyvíjí se jinak, něco umí dřív, něco později.. Každé je v jiném věku jinak velké, těžké, vysoké.. Proto berte prosím určení velikosti pouze jako orientační.

 • Velikost baby je udávaná od 4 měsíců, ale je to od doby, kdy dítě opravdu pevně drží hlavičku samo - bez klimbání, bez dopomoci. Úplně malé novorozenečky do nosítka rozhodně nedoporučuji! Mohli byste děťátku ublížit. A opět doba, do kdy vám dítě v baby velikosti "vydrží" může být různá. Některé dítě vydrží do dvou let, některé jen do 1,5, některé zase až do 2,5 roku.
 • Velikost batole je od 1,5 roku do 4 let - opět orientačně. Některé větší dítko už může být v batoleti v roce, některé je ještě ve dvou spíš zapadlejší.

Právě i z tohoto důvodu  u mne máte možnost si před koupí vyzkoušet obě velikosti nosítka. Zjistit, jestli vám zrovna toto nosítko bude vyhovovat, jak se v něm nosí, jaké vychytávky má, jak na nosítko vaše dítě reaguje, která velikost bude ta správná atd.


Popruhy

Popruhy standard
Popruhy prodloužené

 • Oba druhy popruhů nemají přesnou délku v cm, oba druhy popruhů lze ještě dále regulovat. Delší popruhy doporučuji pro vyšší tatínky nebo maminky (tak od 180 cm výšky a více). I se standard popruhy však vyšší tatínkové vystačí, jen mají polstrovanou část popruhů ukončenou na ramenou výš a tak se může stát, že je bude hrudní spona tlačit do krku.
 • Oba druhy popruhů jdou při maximálním stažení stáhnout úplně stejně, jen při povolení se pak samozřejmě ty prodloužené prodlouží víc.
 • Prodloužené popruhy jsou šikovné pro vyšší tatínky také při nošení v zimě - dá se předpokládat, že vyšší tatínek bude mít vyšší dítko a tak oblečeni do všech vrstev a zatepleni, prodloužené popruhy rozhodně přijdou vhod.
 • Oba druhy popruhů jsou opravdu hodně flexibilní, bez problémů se může v nošení střídat jak vysoký ramenatý tatínek, tak menší drobná maminka.

Popis nosítka

 • Hlavní panel na nosítku je tvarovaný dvěma záševky tak, aby tvořil zaoblení pro zadeček vašeho dítka. Hlavní panel je v místě ohybu nožiček dítka polstrovaný.
 • Boční dílky na bocích hlavního panelu zajišťují větší pohodlí při rozložení váhy dítěte.
 • Kapuci je možno při nepoužívání schovat uvnitř nosítka. A když nemáte kapuci před usnutím dítka připravenou, lze ji vytáhnout ven prostým zatáhnutím za konce popruhů, které jsou ke kapuci připevněné. Jestliže máte kapuci venku a dítko usne, pásky u kapuce jsou dostatečně dlouhé, aby jste na ně mohli dosáhnout a dítku sami bez dopomoci kapuci přehodit přes hlavu. Kapuce se připíná k páskům umístěným na popruhu - tyto pásky lze povolit a dotáhnout dodatečně - to aby jste předešli ukroucení hlavy :o) při snaze dohlédnout na vaše rameno.
 • Vnitřní úložný prostor umožňuje kromě uložení kapuce i uložení drobných měkkých předmětů jako plínka, kapesník, papírový pytlík apod. Prosím netlačte dítko do zad mobilem. :o)
 • Ohrnovatelná opěrka je dvojitá, stranově i rozměrově shodná. Uvnitř každé opěrky jsou dva magnety. Magnety umožňují jediným plynulým pohybem vytáhnutí schované kapuce v úložném prostoru nosítka. Tento systém použití kapuce s vnitřním úložným prostorem je patentován.
 • Ramenní popruhy jsou tvarované pro co největší pohodlí nosiče.
 • Všechny spony a pásky na nosítku jsou oboustranně utahovatelné, aby se zajistila co nejlepší nastavitelnost.
 • Všechny popruhy (kromě pásků na kapuce) jsou zakončeny gumovými poutky, které umožňují přichycení přebývajících konců popruhů.
 • Z vnitřní strany bederního pásu je našitý elastický pásek s medvědím knoflíčkem, který drží nosítko při nepoužívání v praktickém kompaktním balíčku.

Látky

 • Veškeré látky použité na nosítku jsou ze 100% bavlny, není-li uvedeno jinak. (Někdy v kombinaci bavlna a len, ale velmi omezeně.)
 • Látky na vaše vybrané nosítko vždy peru několikrát na teplotu 60°C, aby se vymyla přebytečná barva z látek a aby se zajistilo, že látky do sebe nepustí, nezbarví jedna druhou. Z důvodu praní a ždímání může být na silnější látce patrné drobné zmačkání látky.
 • Jednobarevná látka je silnější látka, obvykle s keprovou vazbou, není-li uvedeno jinak.
 • Barevná látka je slabší látka primárně určená pro patchwork. Z tohoto důvodu je celé nosítko ušité ze silnější základové látky. V místech, kde je vidět barevnou dekorační látku, vlastně tato dekorační látka pouze překrývá základní jednobarevnou.

Vždy však mějte na paměti, že nosítko je ušité z látky, ne z plechu a tak není nezničitelné. :o)