Snící oceán, vel. Batole, nošenec 2r. os. nosící 173, 72kg (6. 9. 2013)
Poté co jsem došla k tomu že nemám ani já, ani syn trpělivost na vázání šátku na záda, jsem začala hledat reference k nosítkům. Jako vítěz mi vyšel "Medvěd" a po zápůjčce to bylo už jasné úplně. Syn nema problem v něm koukat, spát i jíst :-). Nakonec náhoda a výborný vkus paní k nám zavál krasavce v podobě Snícího oceánu, moc nam vyhovuje a nemužeme se vynadívat a zpracování nosítka je perfektní, variabilní a skladné. Moc děkujeme a všem doporučuji. Kamila s Toníkem
Reference na Oříšková džungle - vel. baby (4. 11. 2012)

Reference vložená na web www.nosenideti.cz v sekci Diskuse - Reference - Blue Bear. Vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na nosítko Oříšková džungle.

Nošenka: 5,5 měsíce a přes 9 kg
Osoba nosící: 164 cm, 70 kg
Zkušenosti: šátky rozličné, z nosítek manduca, beco, kanga XT, dream carrier (v několika různých verzích), bamberoo, kindercarry, nosítko storch, didytai, panda, babyhawk, nubigo a možná i další, na která si momentálně nevzpomínám :-).Pár mi jich vyhovovalo (asi tak 2), ostatní rychle změnila domov.
Testované nosítko je velikosti baby

Medvěda rozhodně řadím na špičku. Trochu jsem se bála, že bude mít tvrdé polstrování, podle fotek mi to tak přišlo. Dávám přednost měkkému, jako má beco nebo panda. Ale obavy se nesplnily - celý víkend jsem nosila jen v BB, šátek jsem (odvážně :-) ) vůbec nevzala, a nosilo se mi moc pohodlně. A to i na břiše! Vzhledem k tomu, že naše ještě ani ne 6měsíční dcera má přes 9 kg, je to pro nosítko, myslím, velký kompliment. V šátku ji už na břiše skoro nenosím, ale v BB mi na břiše byla zase znovu pohodlná, a myslím, že jí se ten přesun ze zad také líbil. Na zádech není o čem mluvit - skoro jsem o ní nevěděla. Jsem opravdu moc spokojená. A to nejsem typ člověka, který by byl spokojený se vším. Hodně vybírám, a zůstává u nás až to, co mi opravdu sedne, líbí se mi zpracováním atd. A mohu říct, že medvěd zůstane a stane se platným členem rodiny.

Jitce (výrobkyni a stvořitelce) děkuji za všechno - výborné nosidlo, vstřícnost, ochotu odpovědět na všechny moje všetečné dotazy a rychlost při zaslání.

Reference na Želvy - vel. batole (5. 4. 2012)

Reference vložená na web www.nosenideti.cz v sekci Diskuse - Reference - Blue Bear. Vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na nosítko Želvy.

Nošenec 11 měsíců, 12 kg
Nositelé: já 162 cm-51 kg, manžel 192 cm-101 kg

Přiznám se, že původní záměr byl, že nosítko Blue Bear budeme využívat pouze na pěší výlety, které nelze absolvovat s kočárkem. Když nám Jitka zaslala testovací nosítko na vyzkoušení, leželo u nás 4 dny ladem - čekala jsem na příznivější počasí :-(. Pak mi došlo, že bych se taky nemusela dočkat, tak jsme se rozhodli otestovat nosítko na nákupech a světe div se, náš nespavec v něm dokonce dokázal i usnout. :-o. Zpočátku jsem totiž měla obavy, že se našemu chlapečkovi v nosítku nebude líbit - NIKDY nebyl nošený, nemám vůbec žádnou zkušenost s šátky ani jinými nosítky. O nosítku Blue Bear jsem se vlastně dozvěděla pouze mimoděk na internetové diskuzi podle měsíce narození, kdy mi nosítko doporučovaly hned dvě maminky - obě však zkušené "nosnice" :-). Obě se shodly na tom, že je sice možné, že začátky můžou být trochu problematické, ale že si chlapeček na nosítko jistě časem zvykne. Naštěstí se ukázalo, že náš synáček je dobrodruh tělem i duší a nosítko si okamžitě zamiloval - stejně jako já. Nošením jsem opravdu nadšená, připadá mi přirozené, jednoduché, zábavné. Užívám si, jak malý za mými zády nakukuje, tahá mě za vlasy a občas škrábe na zádech ;-). Po té, co jsem nosítko jen jedenkrát vyzkoušela jsem se nošení nedokázala nasytit, takže po zbývající tři dny, na které jsme měli nosítko ještě zapůjčeno jsem nosila doma, kočárek najednou stál opuštěn a divil se, co se děje ;-), protože najednou nebyl na procházky potřeba. Najednou jsem si užívala svobody obou rukou, takže jsem v klidu mohla dělat jednoduché domácí práce a dítě bylo spokojené a neviselo mi na nohavici a nedožadovalo se nošení. To, co je pro matky - nositelky samozřejmostí jsem najednou mohla objevit díky "Medvědovi" také. Navíc jsem byla mile překvapena, že i 11 kg dítě lze nosit bez větší námahy, takže jsem manželovi prostě odmítala nosítko půjčit - tolik jsem si nošení zamilovala. :-).

Počáteční problémy jsem měla pouze s umístěním dítěte na záda a do nosítka (kvůli mé nulové předchozí zkušenosti s nošením), ale díky podrobnému manuálu na www medvědích stránkách jsem to poměrně rychle zvládla. Nemohu zasvěceně porovnávat s jinými nosítky, ale mohu s čistým svědomím říci, že Blue Bear se pro mne stal pozvánkou do tajemného světa nošení dětí a zcela změnil můj pohled na nošení :-) . Jak jen jsem mohla 11 měsíců vystačit pouze s kočárkem?? :-D

Takže nosítko je samozřejmě objednáno a ten měsíc, který na něj ještě musíme počkat bude k nevydržení........ :-D

Reference na Listopad - vel. batole (9. 2. 2012)

Reference vložená na web www.nosenideti.cz v sekci Diskuse - Reference - Blue Bear. Vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na nosítko Listopad.

Batolecí nosítko Bluebear máme dnes první den, tak píši spíše první dojmy. Nehodnotím barvu a vzor, protože ty jsem si vybírala sama a vybrala jsem opravdu dobře! Na první dojem na mě zapůsobilo velmi lehce a příjemně. Měla jsem strach, že pro nejmladšího syna bude nosítko moc velké a on se bude vztekat, že nemůže mít ruce ven z nosítka. Po vyzkoušení jsme ale zjistili, že na rozdíl od jiných nosítek je Medvěd šitý tak, že není problém ručky vyndávat či schovávat dle potřeby. Pro mě je velmi příjemný bederák rozčleněný na 3 části - perfektně mi sedne. Stejně tak jsou příjemně tvarované i ramenní popruhy. Máme verzi s extra prodlouženými ram. popruhy a trochu jsem se obávala, zda mi látka navíc po úplném zmenšení nebude překážet. Nepřekáží. Další příjemnou vychytávkou je měkké polstrování kolem nožiček dítěte. No a kapucka: opravdu velmi snadná manipulace a pro nás vyhovující tvar. Nakonec bych ráda vyzdvihla propracovanost jednotlivých detailů-je vidět, že nosítko je dělané opravdu precizně. Od nás dostává Medvěd titul: "Opravdu vychytané nosítko".

Reference na Oranžové berušky - vel. batole (31. 8. 2011)

Reference zaslaná emailem - vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na nosítko Oranžové berušky.

Vaše Oranžové Berušky se staly součástí naší rodiny :) Moc za ně děkujeme. Nosíme hodně a moooc pohodlně. Včera jsme byli na Sněžce a neslo se krásně - 5 hodin nepřetržitého nošení. Nohy mě bolí, ale záda a ramena - úplně v pohodě :) Oceňuji rychlý zbůsob nasazení a sundání dítěte - Tonda je bez plen, takže je to praktické. Použili jsme i kapucku, ale pokaždé jsme měli společnost, takže mně bylo pomoženo. Sama jsem ještě kapucku netahala.

Přejeme hodně prodaných medvědů a hodně spokojených zákazníků.

Děkujeme a hezký zbytek léta

Reference na Zvířecí závody (21. 7. 2011)

Reference zaslaná emailem - vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na nosítko Zvířecí závody.

Nosítko: Batole
dítko: 24 měsíců, cca 13kg
rodiče: 180 – 185cm
zkušenosti: šátek (Storch), klasická krosna

Máme dcerky 20 měsíců od sebe a tak jsem hledala alternativu, jak starší dceru snadno a rychle přemístit (na úplném začátku to po městě jistil zapůjčený sourozenecký kočár), ale vzhledem k tomu, že dcera hodně chodí sama, chtěla jsem něco rychlého, praktického, co lze rychle sbalit/rozbalit a jednoduše použít. Šátek vypadl ze hry – na záda jsem se dceru sama nenaučila pořádně uvázat a ještě rychle...., krosnička je taky po městě nepraktická a různá jiná nosítka v nás nevzbuzovala důvěru.

Pak jsme dostali typ na „medvěda“. Zpočátku jsme byli s mužem oba dost skeptičtí, ale po týdenní testaci jsem rozhodla, že ho rozhodně chci – muž zůstával nadále skeptický.

Nosítko nám dorazilo dva dny před 14ti denní dovolenou a během dovolené bylo denně v provozu. Velmi rychle jsme se s ním naučili zacházet – dotahovat, prodlužovat, povolovat.....a světe div se i muž prohlásil, že je to úžasná věc a že se mu opravdu moc dobře nosí (naše nosítko má prodloužené popruhy oproti testovacímu). Dcera sama ochotně naskakuje na záda a jak už po obědě nechce spinkat, tak v nosítku se jí to podařilo už několikrát :-)

Naše výlety teď probíhají tak, že mimi se nese pěkně v šátku, starší dcera šlape pěšky a když už bolí nožičky, tak hupsne do nosítka........

Nosítko je velmi prostorné a pohodlné jak pro dceru, tak pro nás. Oceňuji výborné  polstrování u kolínek. Bederní pás sedí opravdu skvěle – neklouže ani na bundě. V přeskách jsme se zorientovali taky rychle. Výborný nápad jsou gumičky na stahování pásů, aby neplandaly. Kapuca je vymyšlena taky dobře, jen to chce trochu cviku do ruky   :-) A zabalení do ledvinky, to už je třešnička na dortu...............

Jediná drobná nevýhoda je, že dcera z něj nemá až takový rozhled, ale vzhledem k tomu, že do něj naskakuje většinou již pěkně unavená, tak jí to nevadí, spíš si ráda odpočine.

Celkově je to prostě prima nosítko, které se stalo nedílnou součástí každé delší cesty.

Tímto ještě jednou moc děkujeme paní Jitce za velikou ochotu a vstřícnost.


P.S. U nás jednoznačně platí na břicho šátek na záda medvěd

 

Reference na Prototyp batole - vel. batole (7. 4. 2011)

Reference vložená na web www.nosenideti.cz v sekci Diskuse - Reference - Blue Bear. Vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na nosítko Prototyp batole.

Pridavam nase testovaci zážitky
Testovaci nositko BATOLE
nosenka 21 mesicu, 10,5 kg
nosnice 176 cm, zkušenosti Medley :( , Storch Leo, Dolcino, RS

Postřeh první:
S Jitkou byla radost se domlouvat, opravdu všechno mi při předání vysvětlila, ukázala. Prostě náš zákazník, náš pán.

Postřeh druhý:
Stejnou měrou obdivuju a nechápu všechny ty, co dokážou s šátkem na zádech předčit pohodlnost nosítka. Mně se vlastně nikdy pořádně nepodařilo úvaz na záda vyladit, takže rozdíl byl v tomto směru veliký. Navíc hodně oceňuju, jak bezproblémů se dá nosítko používat přes oblečení - moje i Kláry. To je oproti šátku taky velký posun.

Postřeh třetí:
S tak snadnou obsluhou oproti šátku a s mnohem větším komfortem pro mne se nošení opět vrátilo do našeho každodenního života, okamžitě máme mnohem větší pohodu, a mám pocit, že jestli se Klára rozhodne dobrovolně odstavit, bude to jedině zásluhou Medvěda :)

A pokud mám uvést nějaké podrobnosti vyloženě se týkající nošení, tak myslím, že obsluha některých popruhů, např. u kapucky, mi nejdřív nešla úplně hladce. Ale jako u všeho (i u šátku), chce to cvik. Takže se postupně lepšíme. Jo vlastně to jsem zapomněla zdůraznit, musely jsme si hned vzít jednoho hotového medvěda domů výměnou za zkušební nosítko, protože do srpna bychom čekat nevydržely ;)
Nosítko má spoustu vychytávek, na které si teprve postupně zvykáme, třeba balit popruhy do gumiček. A nějak mě nenapadá, o čem ještě poreferovat, zkrátka mé očekávání bylo naplněno :) Fotky snad časem...

Závěr pro nás:
Na břicho šátek, na záda nosítko (a batoh :))

Reference na několik medvědů :) (5. 3. 2011)

Reference vložená na web www.nosenideti.cz v sekci Diskuse - Reference - Blue Bear. Vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na obě velikosti nosítek, baby i batole.

Hlášení z brněnské ZOO, výběh vzácných modrých medvědů. Tento vzácný a ohromný eemplář nás tak dostal, že před pár dny k nám doputoval náš již čtvrtý BB. Po zajímavé kombinaci základové bordó a soviček, dvouz modrých variantách, se u nás zabydlel medvěd v barvě kapučína :D a čím víc medvědů máme, tím víc je milujeme a jsem okouzleni jejich vlastnostmi. Tento exemplář se vyznačuje dostatečným prostorem pro nošence v šířce i délce, miminko do BB krásně zapadne a opravdu má podsazené nožičky, které jsou díky bohatému polstrování v naprosté pohodě. Toto třeba exemplář manducus nebo ergus vůbec nenabízí. výška zadní části nosítka je dostatečně vysoká, že při spaní hlavičkanelítá i bez kapucky, ale zároven nebrání dítku , aby si vytáhlo ruce ven, je naprosto měkké a přizpůsobí se právě tomu, co mimčo provádí. já osobně velice ocenuji, že kapucka hlavičku opravdu fixuje, což mi opět u jiných nosidel dost chybí, mám pocit, že mnohdy je kapucka spíš na okrasu než pro funkčnost. BB kapucka je jednak ze silné látky, tak jako celé nosítko, což třeba ergo a manduca nemá, tam je kapucka z tenkého plátna, a když se dotáhne, hlavička je dobře fixovaná, takže si můžu v klidu zavázat i tkaničky u bot. Bederní pás netlačí ani vepředu ani vzadu, mně navíc při nošení vzadu neshrnuje kalhoty. napoprvé jsem byla překvapena tvarem ramenních popruhů, protože jsou daleko širší, ale p,lošší než u jiných nosidel, což se nakonec ukázalo jako obrovské plus, při dlouhém nošení. dnes se opět osvědčily při dvacetikilometrovém pochodu, kdy moje ramena a záda byla spokojená a nebolela. všechny spony, které na nosítku jsou, jsou z kvalitního plastu, nepůsobí a hlavně nejsou lagricové, co dotáhnete, drží na svém místě a nepohne se ani o píď, lehce se dotahují všechna popruhy a pak se dají zase lehce povolit. pravidelně v duchu děkuju za možnost se pnout srolované nosítko gumičkou na bederním pásu a tím vznikne balíček, který se snadno přenáší a nikde nelítají popruhy. naši medvědi k nám vždy došly obchodním balíkem, takže žádné zbytečné čekání, když člověk hoří nedočkavostí, veškerá komunikace s tvůrkyní medvědů byla a je rychlá, konstruktivní a příjemná, tak, že si člověk připadá jako chtěný zákazník, v tom nejlepším slova smyslu. Webové stránky jsou jednoduché a přehledné, člověk hned najde, co hledá, což se mi třeba u pandy nepovedlo a jen jsem se naštvala než jsem se prokousala špatným českým překladem do češtiny, navíc komu nikace u pandy není tak rychlá a vřelá. Když objednávám médu, dostává se mi takové pozornosti, že si připadám, že jde opravdu o moje přání, nikoli jen o moji hotovost. vřele doporučuji!!! my medvedům děkujeme, tleskáme a přejeme co nejvíc stejně spokojených obdivovatelů.

Reference na Karneval barev - vel. baby (4. 3. 2011)

Reference zaslaná emailem - vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na nosítko Karneval barev.

Nošenec: 9 měsíců, 8,5kg, 74cm
Nosnice: 59kg, 173 cm
Nosník: 67kg, 189 cm

Testovala jsem co to dalo. Gerda se nosila v Praze po nákupech, doma přes den i venku na procházce. Největší potíž pro mě byla nejistota. Ačkoliv jsem věděla, co a jak se dá utáhnout, připadala jsem si jak když jsem poprvé vázala šátek. Všichni svědci se jistě dobře bavili, já už méně :-)

S manželem máme zkušenosti jen s šátkem, takže pro nás bylo nezvyklé, že k nám není nošenec tolik přitisknutý. Oba jsme se to snažili dohnat tím, že jsme si pomocí přezky zkrátili ramenní popruhy. Nošence to sice připláclo pěkně k našemu tělu, ale zase to ubralo na komfortu. Já pak měla moc vysoko hrudní přezku a manžela nějak táhly ramenní popruhy. Gerda ze ztráty volnosti taky nebyla nadšená a začala se zaklánět. Myslím, že jde o zvyk, nosítko prostě sedí jinak než šátek a je potřeba se s tím srovnat.

Tatínek nosí Gerdu moc rád, ale neumí se do šátku sám zamotat. Je teda zvyklý, že ho zamotám já, pěkně upravím a dotáhnu. Nikdy se nepotýkal s problémy typu "kdybych tak měl delší ruce" a "dítě spolupracuj trochu" nebo "zase to plandá" :-D Kdyby tohle zažil, jistě by nosítko víc ocenil, takhle měl ale pocit, že by to mohlo být ještě lepší.

Mně se v medvědovi nosilo dobře. Na zádech bych s ním určitě dala celodenní výlet. Se šátkem mě už po 6 km dost bolely ramena (LeoStorchenwiege, dvojitý hammock). Medvěd má výborný bederák. Dobře se nosí na bundě, přes kterou je kvůli její klouzavosti těžké správně navázat šátek. Vzhledem k tomu, že Gerda bude už jen těžknout, se bez nosítka neobejdu.

Nošení na břiše mi moc nešlo. Nedokázala jsem si všechno utáhnout sama. Naštěstí jsem měla vždycky někoho po ruce. Na břiše teď už stejně nosím jen v situacích, kdy nepotřebuju/nechci nošence operativně odkládat. Pro tenhle typ nošení zůstanu u šátku.

Teď je Gerda v období, kdy už není miminko a pořádně není ani batole. Zrovna teď se její nároky na nošení mění. Myslím, že "zraje do nosítka" :-)

Reference na Prototyp batole - vel. batole (6. 2. 2011)

Reference vložená na web www.nosenideti.cz v sekci Diskuse - Reference - Blue Bear. Vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na nosítko Prototyp batole.

Testovací nosítko velikosti BATOLE
Nosnice: 50kg, 162cm,
Nošenec: 18 měs., asi 11kg

Tak se vracím, abych doplnila po nějakém čase referenci na nosítko Blue Bear.
Začala zima, navlékli jsme bundy a já najednou měla problém nějak rozumně dostat dítě do Manduky. Proto jsem po čtyřech měsících požádala Jitku, jestli bych mohla znova vyzkoušet její nosítko. A musím říct, že nám tentokrát skvěle padlo. Zuza do něj dorostla. Navíc narozdíl od Manduky (s rozepnutým zipem) v něm seděla nějak víc vzpřímeně, nevím jak to popsat, ale vypadalo to prostě líp a taky si myslím, že to bylo Zuze mnohem pohodlnější.
Jsem poměrně hubená a tak je pro mě skvělé, že jde Blue Bear v pase hodně utáhnout, můžu si dát nosítko do pasu, abych měla dítě výš.
Vyzkoušely jsme i kapucku na spaní, sama jsem ji teda nezvládla vytáhnout, ale to je určitě otázka praxe. Kapucka plní to co má - bezpečně jistí hlavičku.

Výsledek našeho testování je, že jsem si nosítko objednala a už se na něj moc těším.

Spaní v medvědovi:

     

edit: ještě jsem zapomněla - objednala jsem si delší ramenní popruhy, pořád mi vadila hrudní spona příliš vysoko. Ikdyž já bych to ještě zvládla, ale můj můž by ji nezapnul.

1 2