Reference na baby i batole (2. 12. 2010)

Reference zaslaná emailem - vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na obě velikosti nosítek, baby i batole.

Zkušenosti: 2,5 roku nošení dvou dětí, úvazy na zádech i na břiše.

Šátky: didymos, storchenwiege, zara ellevil,girasol, babylonia, vatanai, nati, moby. Ergonomická nosítka: ergo, manduca, boba organic, mei tai krásné nosítko.


O ergonomickém nosítku Bluebear jsem se dozvěděla v diskuzi na portálu www.nosenideti.cz.

Jako první jsem měla v ruce testovací nosítko ve velikosti batole, ve kterém jsme nosili naši 2,5 letou dceru, cca.10kg, souvisle po dobu několika hodin (na výšlapech v lese). Velikost baby potom ozkoušel synek, 5 měsíců, 8 kg, také dlouhodobější nošení.

První věc, která zaujme, je velikost/prostornost nosítka. Na rozdíl od erga, manduky nebo i nosítka boba organic, které je výrobcem uváděno jako nosítko pro odrostlejší děti, je nosítko Bluebear OPRAVDU prostorné, takže co na výšku a šířku se do něj bez problémů vejde chodící batole, i při spánku je nosítko pro dítě pohodlné, nikde netlačí a nožky jsou usazeny v anatomicky správné poloze. U jiných nosítek (které jsem měla možnost vyzkoušet) dcerce visely nohy a delší nošení jí nebylo příjemné. Jiná nosítka byla také úzká a výška zádové opěrky, zejména při nošení na zádech nedostatečná. V tomto ohledu je Bluebear řešeno opravdu velkoryse a hlavně pohodlně pro dítě i nosiče. Ramenní popruhy jsou široké a dobře polstrované, přezky na dotažení nosidla jsou řešeny tak, že se zkrátka báječně nosí, protože těžiště dítka je téměř totožné s těžištěm toho, kdo nosí.

Další předností  je kapucka, která fixuje hlavu. Opravdu je pro hlavičku dítěte oporou, u erga a manduky je dle mého názoru spíš na okrasu.

Materiál nosidla je příjemný, měkký a tím dobře skladný, takže pokud není zrovna koho nést :-), nosidlo se dá lehce zamotat a pomocí integrované přezky zajistit a potom ho připnout kolem pasu jako ledvinku, aniž by tlačilo nebo zavazelo.

U obou velikostí si nejvíc cením toho, že je v nosítku dítě dobře usazeno, podsazeno, tak jak kdybych precizně uvázala šátek, což mi u jiných nosidel chybí.

Systém spon je jasný a přehledný, takže jsem neměla problém se v nich rychle zorientovat, navíc se dobře utahují a celková práce s nosítkem je snadná, nepotřebovala jsem cizí pomoc, i když šlo o zapínání kapucky nebo popruhů na zádech.

Jediné, co bych vytkla, je našité logo na bederním pásu, ale já nemám loga ráda celkově a pářu je i z erga a manduky :-)

Když vezmu v úvahu cenu a kvalitu provedení, několik předností před jinými nosidly, jednoznačně u nás Bluebear vítězí před ergem i mandukou.

Reference na Prototyp batole - vel. batole (27. 10. 2010)

Reference vložená na web www.nosenideti.cz v sekci Diskuse - Reference - Blue Bear. Vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na nosítko Prototyp batole.

Testovací nosítko velikosti BATOLE
Nosnice: 40 let, 60 kg, 163 cm
Nošenec: skoro 3 roky, 95 cm, cca 13-14 kg
Zkušenosti: hlavně s šátky (Didymos, Storchenwiege, Hoppediz, Easycare atd.), krátce na vyzkoušení nošení na zádech nosítko Ergo a Liliputi

Do naší školky to budeme mít trošku dál, a abych ušetřila drahocenný čas při přemisťování dítka do školky, napadlo mě vyzkoušet (a případně pořídit) nosítko. Hlavně proto, že synek je jednak již docela těžký a velký, a jednak než okolo nás v zimě doma omotám šátek (vážu batohokapsu), tak jsem celá zpocená, což se nosítkem snad vyřeší.
Předem upozorňuju :) ,že jsme byli doposud zavilí šátkonosiči, s jistým „odporem“ ke všem těm sponám a popruhům u nosítek…
Testovací nosítko i přes zřejmě častou testovací „zátěž“ vypadá dobře, nápadité je zejména zpracování utahování popruhů (to by mělo vyhovovat snad každému), super pohodlné polstrování (placaté - na rozdíl od Erga a Liliputi) jak bederního pásu, tak ramenních popruhů (ani po 2 h nošení žádný problém, takže spokojenost veliká), možnost sepnutí nosítka do „ledvinky“ (hodně jsem používala), super je i polstrování kolem nožiček, a všechny spony drží pevně, nikde nic nesjíždí. Nošenec velmi ocenil i to, že měl látku „skoro“ od kolínka ke kolínku (na což je zvyklý ze šátku) - i když mohlo by to na něj být ještě o malinko širší, přece jen už je veliký… Výborné je i řešení kapsy na kapucku, ale tu jsme vůbec nevyužili (spánek se nekonal). Jediné, co mě trošku trápilo, bylo tlačení popruhu v podpaží (buď tlačila spona, nebo nepolstrovaný popruh), ale musím konstatovat, že mě to tlačí v podpaží, i když nosím v šátku (zřejmě nějaká tělesná anomálie :(  ). Jo a abych nezapomněla, nosítko je opravdu lehoučké. Látky je sice víc vrstev, ale nemyslím, že by to měl být problém, ani v létě. (Nakonec když jsou vedra, potíme se stejně ve všem.) Výhodou oproti našim úvazům na záda je možnost rychlého nasazení a sundání a to, že se nikde nic necourá po zemi… Prima je taky, že každé nosítko je originální a „na míru“, navíc české. Vypadá, jako že něco vydrží.
Méďu jsme měli půjčeného na týden, ale nosili jsme jen asi 4 dny, výhradně na zádech (na břicho to fakt nedáme). Snažila jsem se ho maximálně využít po dobu zápůjčky, nosili jsme hlavně po městě, ale určitě by to bylo bezva i do terénu. Zkoušeli jsme i popruhy utahovat různým způsobem, docela se mi dařilo ho posadit výš i níž, ale přes rameno stejně dobře nevidí (na rozdíl od šátku, kde ho nosím hodně vysoko), nicméně mu to prý zas tak nevadilo… Mě zas vyhovovalo, že byl spíš níže, při jeho váze už je to přece jen pohodlnější na nošení, že váha je rozložená okolo pasu a boků. Syn se velmi rychle zorientoval, jak má co být umístěné, výborně spolupracoval, a dokázal rozpoznat, že je něco „špatně“ (třeba málo dotažený bederák) a hned hlásil „mami, problém, tlačí pindík“ :) …
Jinak já osobně bych ocenila tu hrudní sponu umístit níž, je na mě docela vysoko, když nosím na zádech. A možná by nebylo od věci mít i takovou látkovou taštičku na nosítko jako u Liliputi, se šňůrkou na utažení a na přehození nosítka přes rameno, jako batůžek…
Myslím, že na nošení úplně malých a menších miminek na břiše bude asi lepší šátek, ale na záda je nosítko opravdu prima.
Závěrem musím konstatovat, že spokojenost (a veliká) byla jak na straně nosnice, tak na straně nošence (což jsem po zkušenostech s jinými nosítky, kde synek nejevil pražádné nadšení, ani nečekala – je od narození nošen výhradně v šátcích). Byl skoro ochoten skákat do nosítka i „bez vyzvání“, a s nadšením i při cestě ze hřiště …
Vůbec se nám nechtělo nosítko vracet, a i teď po týdnu se po něm syn ptá a žádá si ho! Pro mě naprosto neuvěřitelné.
Velice tímto děkujeme Jitce za zapůjčení a za úžasně vstřícnou mailovou korespondenci. Už čekáme na vlastní Bluebear. Mohu určitě s čistým svědomím doporučit.

 

Reference na Karneval barev - vel. baby (12. 10. 2010)

Reference vložená na web www.nosenideti.cz v sekci Diskuse - Reference - Blue Bear. Vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na nosítko Karneval barev.

Měla jsem doma blue beara na zkušební týden.
Nošenec 4měsíce, 7kg, 64cm.
Zkušenosti pouze s šátky, kdysi dávno párkrát klokanka a kdysi vak pech.

Nosítko jsem jsem chtěla vyzkoušet na základě zdejších referencí=pochval. Navíc by to byla opravdu jednodušší varianta pro tatínka...
Nosítko mě velmi mile překvapilo, vzhled na 1, vysoká kvalita zpracování, praktická utahovadla, taštička na kapucku, sbalení jako ledvinku, sbalení celého nosítka, široké popruhy.

Chvíli mi trvalo než jsem si našla jednoduchý postup na dotažení, asi 2dny. S obsáhlými mailovými navody to šlo hladce.
Miminko je mladší, ale zato váhově je asi na těch 6 měsících, svalově je taky vyspělejší, do nosítka pěkně zapadl a líbilo se mu. Poloha se mi zdála OK. Mě se taky nosilo pohodlně. Bude asi výborná alternativa k šátkům, na chvilkové ponošení, z auta do obchodu, do školky atp. Asi i pro muže na nošení na zádech.
Už čekáme na vlastní blue bear. :)
Lze jen doporučit.

Reference na Prototyp batole - vel. batole (10. 10. 2010)

Reference vložená na web www.nosenideti.cz v sekci Diskuse - Reference - Blue Bear. Vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na nosítko Prototyp batole.

Testovací nosítko velikosti BATOLE
Nosnice: 50kg, 162cm,
Nošenec: 14 měs., 10kg
Zkušenosti s nosítky: malé, Beco Butterfly II, teď pár týdnů Manduca
Nošení na břiše, na záda vyzkoušeno jen párkrát doma.

Protože jsem zjistila, že už nám v roce a něco nevyhovuje naše Beco (Zuza už neměla podepřené nožičky), začala jsem se poohlížet po nějakém větším nosítku. Zkusila jsem tedy otestovat nosítko Blue Bear. Hned na začátek musím říct, že jsme nenosili moc a spíš kratší dobu.
Nosítko mi osobně předala sama Jitka a byla jsem za to velmi ráda, protože mi při předávání ukázala všechny ty popruhy a možnosti, co kde utáhnout. Doma při nandávání jsem si hned uvědomila, jak to bylo skvělé. Možná bych jinak úplně vynechala možnost dotáhnout si popruhy v oblasti u ramen a pak by mi medvěd neseděl.
Na první pohled se mi nosítko moc líbilo tím, jak bylo precizně ušité. Jako testovací model už si asi něco zažilo, ale vypadalo skvěle, neopotřebovaně. Trochu mě překvapilo, že ramení popruhy jsou placaté. Zatím jsem viděla jen Manducu a Beco a tam jsou popruhy vyplněné jinak, jsou takové „polštářovité“ :). Ale když jsem méďu ozkoušela, byla jsem nadšená, jak to bylo pohodlné. Celkově mi nostíko přišlo pohodlnější než Manduca.
S čím bych měla trochu problém je hrudní spona. Měla jsem ji při nošení na zádech dost vysoko, vyhovovalo by mi, kdyby ji šlo posunout o něco níže. Nejde to kvůli samotné anatomii nosítka, prostě níž už jsou přezky kterými se utahují ramenní popruhy. Můj muž, který má velký hrudník a ramena, sponu zapnul prakticky až na krku. O tom jsem s Jitkou mluvila a říkala mi, že už šila jedno nostíko pro tatínka s delšími ramenními popruhy, které se zkracovaly právě v horní části popruhů (u ramen).
To byl zatím pohled nosnice, teď k nošenci. Můžu hned říct, že naší čtrnáctiměsíční holčičce bylo nosítko moc veliké, resp.široké. Mezi nožičkami měla moc látky a myslím, že jí to nebylo moc pohodlné, že ji to tlačilo. Vlastně mi v něm moc dlouho nevydržela, ale ona zrovna teď vyskakuje ze všeho, takže to nemuselo být nosítkem. Každopádně nosítko je určené pro starší děti, takže to prostě ještě není pro nás. Teď se nám nejvíc hodí Manduca, která se mi vrátila z delšího pobytu u kamarádky.

edit: Ještě bych ráda dodala, že si za pár měsíců nosítko ráda zase zkusím, jestli nám sedne líp. Moc se mi líbilo, jen to nebyla naše velikost :)

Reference na Karneval barev - vel. baby (2. 10. 2010)

Reference vložená na web www.nosenideti.cz v sekci Diskuse - Reference - Blue Bear. Vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na nosítko Karneval barev.

takže i já přidám reference na Méďu
nošenec 8m váha necelých 7,5 kg, testovali jsme verzi baby
zkušenosti jen se šátky, Šanami, Storch, Didymos,

Protože u nás uzrála už situace, kdy se dítko začíná přesouvat na záda a manžel rozhodně šátek na záda neuváže, byla jsem hodně zvědavá co bude říkat na nosítko. Nosítko mě velmi mile překvapilo jak zpracováním, tak váhou a v neposlední řadě se mi hodně líbila i barva. Julča do něj krásně zapadla a vypadala v něm naprosto spokojeně, mně se líbilo, že jsem nemusela řešit jestli mám správně navázáno a dítko dobře roztažené nožky jak v šátku a hlavně při našem hodně hopsavém neposedném dítku jsem neměla strach, že mi z nosítka vyhopsá. Mám problémy se zády tak jsem byla zvědavá, jestli mě nosíko uspokojí i v tomhle ohledu, po 1,5 h nošení ramena ani záda neprotestovaly takže spokojnost veliká. Kapucku jsme nezkoušeli,spánek se nekonal, ale líbí se mi jak je řešené skování kapucky a následně její vytažení. Chvíli jsem zkoušela nosit i na břiše, ale za sebe můžu říct, že na břiše u mě vede jednoznačně šátek. Manžel ocenil rychlou manipulaci s nosítkem a dítkem, když jsme si je během půl hodiny museli 2x měnit a byl spokojen i s komfortem nošení. Méďa mě uspokoji a splnil co jsem od něj očekávala a tudíž už jen čekám až k nám přicestuje nastálo.

Reference na Prototyp batole - vel. batole (20. 8. 2010)

Reference vložená na web www.nosenideti.cz v sekci Diskuse - Reference - Blue Bear. Vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na nosítko Prototyp batole.

Nošenec: 2 roky a 5 měsíců, asi 86 cm, 12 kg
Nosítkové zkušenosti: Ergo, Dream Carrier

Hned při prvním nandání jsem měla pocit, jako bych si na sebe nandala zvětšenou verzi Erga. Přesně jak jsem se cítila při nošení s Ergem (a že jsem s ním jednu dobu byla téměř srostlá) Taky jsem pak s Ergem porovnávala a zjistila, že střihově jsou si hooodně podobné
Zpracování perfektní, velikostně naprosto jak pro nás dělané.
Nadchly mě vychytávky jako
- možnost sepnutí do ledvinky, to jsem dost využívala
- kapucka na přezky umožňující plynulou regulaci utažení (narozdíl od Erga, které má patentky - většinou mi ještě jeden chyběl )
- možnost schování kapucky
- hrudní popruh, který je řešen stejně jako u Erga a nesjíždí!! (toto mě u Dream Carrier neskutečně vytáčí)

Zpočátku jsem byla nesvá z toho, jak je tam nošenec celý zabalený a říkala jsem si, že bych brala, kdyby bylo nosítko trochu užší, ale postupem času jsem tomu přišla na chuť a myslím, že šířka je tak akorát.
Kapucku jsme v provozu bohužel otestovat nezvládli, nějak jsme přes spací čas nenosili.
Jediné, co mi trošku vadilo, že ramenní popruhy jsou dost tuhé a někdy mi to v podpaží bylo nepříjemné. Zkracování ramenních popruhů jsme nevyužili.
Méďa je na nás střihově úplně akorát. Nošenec ho má pěkně od kolínka ke kolínku a přes tělíčko je tam krásně zabalený, stejně tak na výšku mu sedí ideálně - není mu ani krátké, ani tam není extrémně utopený. Materiálově jsem byla také spokojená, i na teplé počásko si myslím, že je naprosto OK.
Jsem moc ráda, že jsme mohli vyzkoušet. Moc děkujeme za zapůjčení.

Reference na Prototyp batole - vel. batole (29. 7. 2010)

Reference zaslaná emailem - vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na nosítko Prototyp batole.

Nošenec: 19 měsíců, 86 cm, ? kg

Synkovi se na zádech líbí ať je v šátku nebo v nosidle takže při poutání neprotestoval tudíž ani nemůžu posoudit jak byl spolojen on :o) Já jsem se snažila různě povolovat a stahovat velkou škálu popruhů - což je fajn, ale pořád mi přišlo že je v tom synek trochu utopený, pokaždé vypadal jinak ale spíše utopeně, je mu 19 měsíců a je na svůj věk vyšší - 86 cm ale i tak si myslím že je to nosidlo na větší děti. Mě se nosilo příjemně i když šátek mi v porovnání s nosidlem přijde pohodlnější, pořád jsem měla pocit dozadu stažených ramenou. Výhodou je určitě rychlé nasazení a sundání.

Reference na Prototyp batole - vel. batole (19. 7. 2010)

Reference vložená na web www.nosenideti.cz v sekci Diskuse - Reference - Blue Bear. Vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na nosítko Prototyp batole.

Tak já si dovolím také přidat referenci na Medvěda.

Nošenec: 20 měsíců, 80 cm, 11 kg (cca)

Zkoušeli jsme batolecí velikost nosítka. Zkušenost mám zatím pouze s HD vakem a s šátky.
Na nosidlo jsem byla moc zvědavá, lákala mě hlavně rychlá manipulace a možnost opět zapojit do nošení tatínka.
První dojmy byly skvělé. Nosítko je pevné, precizně ušité, bederák i popruhy příjemně polstrované. Na druhou stranu jsem neměla pocit, že by bylo "tlusté a záhřevné". Jako výborná vychytávka mi přišel "límeček", který maskuje kapsu na kapucku a zároveň částečně (aspoň v našem případě) podpírá hlavičku, takže se nošencovi při spánku nevyvrací dozadu. Taky jsem ocenila polstrování kolem nožiček.
První dny jsme nosili hlavně po městě, na nákup, na plavání, apod. Vojta se nechal v klidu nahodit (do šátku jde většinou s protesty), dvakrát v něm i usnul.
Zatěžkávací zkouškou byl výlet do ZOO. A tam se ukázal pro nás zásadní problém. Vojta je v nosidle dost nízko, takže mi nevidí přes rameno a ani výhled do stran zřejmě nebyl uspokojivý (což je asi tím, že je prostě ještě malý, asi by bývala lépe sedla baby velikost). Takže po půl hodině kvičel, že chce dolů, sotva jsem ho sundala, natahoval ruce, že chce chovat v náručí a na nosítko vřešťěl. Taky bylo opravdu dost velké horko, takže jeho nevrlost přisuzuji i počasí.

Myslím, že nosítko je opravdu ideální pro kratší trasy a pro děti, které toho už dost sami ujdou, ale občas je potřeba je poponést. Na delší cestu bez sundávání bych zatím asi zvolila šátek.

Moc děkuji Jitce za možnost vyzkoušení a myslím, že časem si u nás nosítko své místo najde.

 

Reference na Prototyp batole - vel. batole (29. 6. 2010)

Reference vložená na web www.nosenideti.cz v sekci Diskuse - Reference - Blue Bear. Vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na nosítko Prototyp batole.

Tak bych také ráda poreferovala o naší čerstvé zkušenosti s Medvědem.
Omlouvám se, že se asi budu trochu vymykat, protože to je má první zkušenost s nosítkem, tudíž nemám vůbec možnost porovnávat. Na druhou stranu to bude zase trochu jiný pohled na věc a může se třeba hodit někomu, kdo se bude rozhodovat, zda nosítko potřebuje nebo jestli si vystačí s šátkem(y).
Nošenci je 22 měsíců a má 12 Kg. Zkušenosti s nošením pouze v šátku (Zara, Didymos, Easycare, Storch, Šanami) a v RS.
Bručoun u nás pobýval týden a snažila jsem se ho po dobu jeho přítomnost plně vytížit, celkem se mi dařilo a Eliška mi v něm dokonce i několikrát spala, ačkoliv to už se u nás stává skutečně jen zřídka.
V prvním okamžiku jsem byla z nosítka trochu rozpačitá. Nahození a usazení nošence je sice rychlá záležitost, ale pak jsem se trochu ztrácela ve všech sponách a cancourech k utažení (ne v tom smyslu, že by se mi někam pletly, na to má Méďa vychytávku v podobě gumiček, ale prostě jsem nevěděla kam šáhnout, co utáhnou a co povolit).. Na druhou stranu, než jsem získala ve vázání šátku jistotu, taky mi to chvíli trvalo. Když jsem se z prvního dojmu oklepala, zjistila jsem úžasnou věc. Že mě ani při delším nošení vůbec nebolí ramena. To už o šátku po hodině říct nemůžu. Myslím, že je to tím, že dítě nenesou tolik ramena jako spíš bedra a je to vážně paráda. Na výlety a podobný příležitosti bezvadný.
Měla jsem možnost Bručouna vyzkoušet jak na zádech (převážně) tak na břiše. Na břiše nosím sice už opravdu výjímečně, ale nosím. I tady to chce trochu cviku, vyzkoušet si, co je pohodlné. Já se snažila pořád popruhy utahovat a pak jsem zjistila, že když je naopak hodně povolím, tak mám Eli dostatečně nízko, tak aby byl podsazený zadeček a mě to bylo příjemný. Nicméně, u staršího dítěte platí jak v šátku tak v nosítku, že na zádech je to pohodlnější.
Na konci testovacího období  se mi vůbec nosítko nechtělo vracet, myslela jsem na to, že je před námi dovolená a jak by to bylo fajn ho mít sebou. Opravdu si člověk brzy zvykne na to pohodlí, že je dítě hned na zádech, hned venku. Moc jsem taky ocenila, že nosítko se dá nosit i když v něm dítko zrovna není, zabalí se do válečku a je z něho taková větší ledvinka. S šátkem často řeším, kam ho dát, který brát, aby zabíral co nejméně místa v tašce nebo co nejméně hřál mě.
V neposlední řadě, je to ideální alternativa pro tatínky, kteří nejsou schopni se naučit samostatně vázat na záda. Můj manžel bručel hned v úvodu, že je mu naprosto jasný, jak tohle testování skončí, ale při jedné krátké zkoušce uznal, že je to fakt pohodlný.  
Závěr: Nosítko už mám objednaný, myslím, že se u nás zabydlí a mezi šátky nejde své místo. Nošení je opravdu komfortní a váha většího=těžšího dítěte je dobře rozložená, takže i delší ponošení je úplně v pohodě. Myslím, že si člověk nejdřív musí vyzkoušet, co mu sedí, jak a co utahovat. Já měla zpočátku tendenci mít všechno utažené na doraz, ale pak jsem zjistila, že to není vždy ta správná cesta k tomu, aby nošení bylo opravdu pohodlný. Bručoun má několik vychytávej na dotažení popruhů, z počátku to může vypadat trochu složitě (jako mě), ale brzy se v tom člověk zorientuje a zjistí, že to slouží ke komfortu nošení.
Na BlueBear se mi taky líbí, že je to originál a navíc z našich luhů…
Když jsme nosítko vrátili, tak jsem pořád koukala na stránky BlueBear, vybírala látku a Eliška to okomentovala slovy ´nosítko musíme koupit´ .
Děkuju Jitce za otestování.

 

 
Reference na Smetanové jablíčko - vel. baby (3. 6. 2010)

Reference vložená na web www.nosenideti.cz v sekci Diskuse - Reference - Blue Bear. Vloženo na web BB se souhlasem autorky. Uživatelská reference na nosítko Smetanové jablíčko.

Náš medvěd je baby (Eliášovi je rok a je to přesně na něj, pár měsíců by snad ještě mohla vydržet), vyrábí se ještě větší batolecí.

Na méďovi obdivuju kvalitu zpracování a vychytávky usnadňující nosicí provoz (oboustraně nastavitelné ramenní popruhy a přichycení kapucky oboustraně utahovatelnou sponou (přezkou), možnost zkrátit popruhy na velikost "petite" pomocí jednoduchého mechanismu, držák na hruní sponu, kterážto pak nikam nesjíždí apod.). Prima je, že je každé nosidlo opravdu originál...

Bederák je tvarovaný, velmi pohodlný a nosný (byla jsem k němu ze začátku skeptická, dosud jsem dávala přednost rovným s delším polstrováním), neshrnuje se, usadí se a drží. Dá se nosit v pase i na bocích. Ramenní popruhy podle mého nemají chybu. Jsou pevné, jejich tvar mi naprosto vyhovuje, nezařezávají se do podpaží, netlačí na ramenou ani při delším nošení. Již zmiňované oboustranně nastavitelné popruhy jsou + pro nosníka i nošence.

Tělo nosidla je vytvarované z jednoho kusu látky, s prdelkovými záševky, polstrováním pod nohama a opěrkou na hlavu. Eliášovi se v nosidle vyloženě líbí. Tělo se skládá z několika vrstev látky, uprostřed má kapsu na kapucku. V této kapse spatřuju jednu z hlavních výhod i nevýhod nosidla. Výhodou je uskladnitelnost kapucky, při vypuštění nošence na zem se nikde necamrají kapuckové tkalouny (oceňuje manžel, který nosí převážně na břiše, kapucku nepoužívá a u všech ostatních nosidel ji chtěl stříhat...). Kapsu na kapucku lze použít také na přenos plen apod. (opět si nemůže vynachválit manžel). Nevýhodou (zejména ve velmi teplých letních dnech) je právě přítomnost více vrstev látky a tudíž větší riziko opocení nošence.

Nosidlo patří k festovnějším.

Shrnutí:
Medvěda bych si koupila zase, v komfortu nošení je skvělý. Na letní období bych si k němu do party pořídila vyloženě lehké a vzdušné nosidlo, což jsem taky udělala. U mého manžela vítězí Blue Bear na celé čáře, v ničem jiném nenosí a vrčí, když si ho beru já a přešteluju mu jeho nastavení
.

1 2